Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 60 informacji. Wszystkie poniżej.

Pomóżmy łabędziom »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie Opr. aw
Od jakiegoś czasu obserwujemy w Polsce znaczne liczby zimujących łabędzi niemych. Ptaki nie odlatują, skuszone przez ludzi dokarmianiem. Podobnie wygląda sytuacja na zgorzeleckich zbiornikach wodnych.

Sparta Paczków: Mamy niezły wynik »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie Ape
Trenerzy Sparty Paczków i Polonii Nysa podsumowują jesienną rundę piłkarskiej IV ligi.
Zdjęć: 2  

Frank najdroższy, raty rosną »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Od początku tego tygodnia frank podrożał o ponad 6 proc., co dla osoby z kredytem na 300 tys. zł na karku oznacza wzrost miesięcznej raty o 70-90 złotych.
Zdjęć: 1  

Podatek do oddania  »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie opr. RW
Ogólna interpretacja podatkowa Ministerstwa Finansów z 5 marca 2010 r. zakłada, że wpłaty przekazywane na Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, odpowiadające środkom uzyskanym ze zwolnienia od podatku od nieruchomości, nie mogą stanowić kosztów podatkowych w momencie przekazania ich na Fundusz.

Pijani rowerzyści będą czuć się bezpieczni? »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie LZ
Niebawem w życie wejdzie nowe prawo zgodnie z którym Sąd już nie będzie miał obowiązku orzekania wobec pijanego rowerzysty zakazu prowadzenia samochodu.

Paczków zasypie śniegiem »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie Paf
W ciągu doby może spaść nawet 40 cm śniegu.

Unia nauczy jak zrobić kiełbasę »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie PUP Nysa fot. sxc.hu
Niecodzienny projekt w Wilamowicach Nyskich. Za darmo, dzięki dotacji unijnej będzie można nauczyć się produkować kiełbasę, skierować stół, wypiekać chleb i poznać sztukę savoir- vivre.

Czesi szukają 9-latki. Apel do Polaków »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie interia.pl, opr. PAf
9-letniej Czeszki, Anny Janatkovej, poszukuje tamtejsza policja. Dziecko pochodzi z Pragi, ale mogło znaleźć się w Polsce.
Zdjęć: 1  

W niedzielę otwarcie Orlika »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie UM Paczków
Już w niedzielę 28 listopada oficjalnego otwarcia doczeka się kolejna zrealizowana niedawno inwestycja - kompleks sportowo-rekreacyjny "Orlik", który powstał w bezpośrednim sąsiedztwie budynku paczkowskiego Gimnazjum Publicznego.
Zdjęć: 1  

Oto możliwe koalicje »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie AW, LZ
Przedstawiamy Wam pełną listę radnych, którzy na najbliższe cztery lata zasiądą w ławach dolnośląskiego sejmiku. 15 mandatów przypadło Platformie Obywatelskiej, 9 Komitetowi Wyborczemu Rafała Dutkiewicza, 7 dla Prawa i Sprawiedliwości oraz 4 dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej i 1 dla Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Kto jest najlepszym pracodawcą? »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie PUP Nysa
Syzyf Nyski – tak nazywa się nagroda przyznawana w ramach konkursu na Pracodawcę Roku Powiatu Nyskiego organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Nysie wraz ze Starostą Nyskim.
Zdjęć: 4  

Jak tanio zaciągnąć kredyt hipoteczny? »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie opr. RW
Wybór odpowiedniej oferty kredytu hipotecznego zależy od oczekiwań i potrzeb klienta. Dla każdego będzie to więc inna propozycja banku. Aby wybrać tę najlepszą należy zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły zawarte w ofercie, umowie, regulaminie oraz tabeli opłat i prowizji.
Zdjęć: 1  

Niebezpieczne zabawki »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie opr. RW
Ponad 80% przetestowanych zabawek zawiera szkodliwe, a nawet rakotwórcze substancje, takie jak: formaldehyd, PAH, ftalany, nonylofenol, metale ciężkie czy organiczne związki cyny.

Chłopak z allegro »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie aw
Kogo zaprosić na studniówkę? Przed takim wyborem staje wiele maturzystek. Partnera na studniówkę można nabyć podobnie jak sukienkę i buty na allegro.

Dinozaury w Paczkowie »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie UM Paczków
Na początku grudnia w Paczkowie szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników paleontologii - w paczkowskim Kinie "Kopernik" udostępniona zostanie wystawa fotograficzna pod tytułem "W krainie dinozaurów".

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie red
Koncerty, kino, kursy tańca, płyty z muzyką, nordic walking, słowem cała gama wejściówek dla czytelników.

Dom Ludowy w Kozielnie otwarty »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie UM Paczków
Wiejski Dom Ludowy w Kozielnie został już oficjalnie oddany do użytku. W piątek 19 listopada dokonano uroczystego otwarcia - teraz obiekt może już służyć wszystkim mieszkańcom tego sołectwa i jego okolic.

Rekord burmistrza »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie INTERIA.PL
Burmistrz zalanej w sierpniu Bogatyni uzyskał jeden z najlepszych wyników wyborczych w Polsce. Na Andrzeja Grzmielewicza z PiS zagłosowało 74,75 proc. wyborców. Ponadto w gminie odnotowano jedną z najwyższych frekwencji na Dolnym Śląsku.

Śmiertelny strzał z „korkowca” »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilkanaście sztuk samopałów i pistoletów - zabawek przerobionych na broń ostrą znajduje się w sejfie Zakładu Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Niektóre eksponaty mają ciekawe rozwiązania konstrukcyjne.
Zdjęć: 4  

Oto nowi radni Powiatu Nyskiego »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Paf
Państwowa Komisja wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do Rady Powiatu Nyskiego.

Kradną węgiel i „kolejówkę” »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Straż Ochrony Kolei (SOK) odnotowuje na węźle kolejowym Wrocław – Brochów więcej kradzieży węgla. Na szlakach giną również urządzenia sterowania ruchem.
Zdjęć: 4  

Nowi radni Sejmiku Opolskiego »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Paf
Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Opolskiego.

Z pustą kieszenią po kredyt  »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Po kredyty mieszkaniowe przychodzą do banków coraz bardziej spłukani klienci. Już więcej niż jedna czwarta pożycza pieniądze na niemal całość nieruchomości, a prawie co siódmy bierze nawet więcej niż warte jest mieszkanie.
Zdjęć: 2  

Konferencja - Strategia rozwoju turystycznego »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie Powiat Nysa
Podczas konferencji zaprezentowane zostaną najważniejsze założenia dwóch strategii – rozwoju turystycznego i promocji opracowanych w ramach ww projektu.

Oto nowi radni miejscy »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie paczkow.pl za PKW
Znamy już wyniki wyborów do Rady Miejskiej Paczkowa.

Czeka nas II tura wyborów »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie Paf
Prowadzi Andrzej Bogdan Wyczałkowski zdobywając 46% głosów.

Triumf PO »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie opr. RW
Platforma Obywatelska będzie przez najbliższe cztery lata trzymała władzę zarówno w województwach, powiatach jak i gminach. Partia rządząca wygrała wybory samorządowe, ale przewaga nad konkurentami nie jest tak duża, jak wynikało z sondaży. Do sejmików wojewódzkich przedstawicieli PO oddelegowało 31,43 procent wyborców. Na ludzi z PiS głosowało 23,07 procent Polaków. Wielkim wygranym jest PSL, które uzyskało trzeci wynik.
Zdjęć: 1  

PiS ma stabilne poparcie »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie INTERIA.PL
Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że wynik jego partii w wyborach samorządowych jest satysfakcjonujący i pokazuje, że ugrupowanie ma stabilne poparcie.

godz. 19: Frekwencja w Paczkowie 42,80% »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie Paf
Do godz. 15.00 Opolszczyźnie oddano 281 102 głosów, oznacza to, że zagłosowało 38,44 proc. wyborców. W Paczkowie 42,80%.

Ani słowa o wyborach! »
Tekst opublikowany 2010-11-20, opracowanie AW, paf
Nie wolno agitować i wieszać plakatów wyborczych, nawet za szybą własnego samochodu. Jeżeli ktoś jednak nie będzie mógł się powstrzymać może stracić nawet 5 tys. zł.

Mam Was! »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Marta Gołębiowska
Praca detektywa to nie tylko ciemne okulary, aparat z długim obiektywem i ekstremalne pościgi samochodowe. O tym, że to także trudne, żmudne i stresujące zajęcie, rozmawiamy z wrocławskim detektywem, Romanem Apolinarskim z firmy Foks.
Zdjęć: 3  

Cicho sza »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie aw
Jest godz. 8.00 rano w piątek. Kandydaci mają jeszcze 16 godzin na agitację, a potem... cisza.

Unijny dorobek Paczkowa »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie paczkow.pl
Gmina Paczków została zaproszona do udziału w konferencji pt.: "Fundusze Europejskie szansą na rozwój". Celem przedsięwzięcia było zaprezentowanie dobrych praktyk w pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej. Paczków ma na tym polu spore osiągnięcia - w ostatnich czterech latach paczkowski samorząd pozyskał ze źródeł unijnych przeszło 11 mln zł, a jest duża szansa, że jeszcze w tym roku suma ta sięgnie prawie 15 mln zł.

Szybki ślub dla kredytu »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Już tylko kilka dni zostało, na decyzję o ślubie, jeśli para chce zdążyć wziąć kredyt z programu Rodzina na Swoim na dotychczasowych zasadach. I przyjąć od rządu kopertę z kilkudziesięcioma tysiącami złotych.
Zdjęć: 3  

Bomby i inne przesyłki »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Jacek Bomersbach
Port Lotniczy Wrocław będzie mieć nowoczesny sprzęt do kontroli bagażu podręcznego i wielkogabarytowego. Urządzenie prześwietlające ma składać się z 17 części wartych 7 mln zł. Wszystko po to, aby zapewnić podróżnym bezpieczeństwo.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie red.
Bilety do kina, spacery nordic walking, a potem relaks u kosmetyczki lub przy muzyce - oto co możesz mieć, dzięki smsowi.

15 tys zł. na rozwój wsi »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie UM Paczków
15 listopada ruszyła kolejna edycja Programu Wspierania Aktywności Lokalnej "Razem Możemy Więcej". To interesująca propozycja m.in. dla rad sołeckich, kół gospodyń wiejskich i organizacji pozarządowych, które w ramach tego projektu mogą powalczyć o dotacje na realizację lokalnych inicjatyw społeczno-kulturalnych.

Jak zarobić na mieszkaniu? »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Anna Kulik-Zinczuk
Od 1 stycznia przyszłego roku Ministerstwo Finansów chce wprowadzić zakaz dorabiania do emerytury. Z zatrudnienia musieliby zrezygnować ci, którym często niskie świadczenie nie wystarcza na przeżycie. Wobec takich kroków państwa warto przypomnieć o odwróconej hipotece, z której korzyści można czerpać także w naszym kraju.
Zdjęć: 1  

Dzień bez długów »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie dp
Masz długi? Lepiej dzisiaj je spłać. To dobry dzień na rozliczenie się ze swoimi znajomymi. W tym dniu nie wypada również pożyczać, nawet małych kwot.
Zdjęć: 1  

Mecz otwarcia z Anglią »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie dp
W przyszłym roku Polacy zagrają mecz otwarcia nowego stadionu we Wrocławiu. Reprezentacja Polski zawalczy z Anglią.
Zdjęć: 2  

50 nowych policjantów »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie opr. MG
Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się kolejne w tym roku uroczyste ślubowanie policjantów. Przysięgę złożyło tym razem 50 nowoprzyjętych w ramach doboru powszechnego (5 kobiet i 45 mężczyzn).
Zdjęć: 3  

500 zł za palenie »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie UM Paczków
Dwa dni temu w Polsce weszła w życie nowelizacja ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, której głównym celem jest wprowadzenie zakazu palenia w większości miejsc publicznych. Dziś polski rząd wykonał kolejny krok w kierunku skuteczniejszego egzekwowania nowych przepisów - Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski podpisał rozporządzenie, które umożliwia strażnikom miejskim karanie mandatami za palenie w niedozwolonych miejscach.

Gwałtowne wichury - tysiące osób bez prądu »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie INTERIA.PL/PAP
20 tysięcy domów na Dolnym Śląsku w okolicach Jeleniej Góry, Wałbrzycha i Wrocławia jest pozbawionych prądu z powodu wichur, które uszkodziły linie energetyczne.
Zdjęć: 1  

Masz jeszcze takie banknoty? »
Tekst opublikowany 2010-11-11, opracowanie Paf
Myślisz, że nie są nic warte? Mylisz się. Stare banknoty i monety mogą pomóc najuboższym dzieciom w Polsce. Trzeba jednak się spieszyć. Można je wymieniać tylko końca roku.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie red
Koncerty, kino, książki, nordic walking - jest w czym wybierać. Wystarczy wysłać smsa.

Światowy dzień gry wstępnej »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie dp
Co prawda nie trzeba czekać do 9 listopada, ale dziś warto poświęcić więcej czasu dla siebie przed seksem, bo właśnie dzisiaj obchodzimy światowy dzień gry wstępnej.
Zdjęć: 1  

W Nysie poznają Paczków »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie Powiat Nysa
W Bastionie św. Jadwigi w Nysie trwa wystawa „Sąsiedzie, poznajmy się lepiej”. Sąsiadem, którego warto poznać jest Paczków i okolice.
Zdjęć: 1  

Zobacz utrudnienia na drogach »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie Powiat Nysa
Zarząd Dróg Powiatowych informuje o utrudnieniach występujących na drogach powiatowych.
Zdjęć: 1  

Dzieci gościły w Ratuszu »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie paczkow.pl
Dziś koło południa Burmistrz Gminy Paczków podjął niezwykłych gości - wizytę w paczkowskim ratuszu złożyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzeboszowicach.
Zdjęć: 3  

Innowacja w paczkowskiej oświacie »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie paczkow.pl
W paczkowskim systemie oświatowym szykuje się spora innowacja. Gmina Paczków wywalczyła ponad 136 tys. zł ze źródeł finansowych Unii Europejskiej na oświatowy projekt "Edukacja naszą przyszłością". W ramach tego przedsięwzięcia, w trzech paczkowskich szkołach podstawowych, prowadzone będą ciekawe zajęcia dodatkowe. Placówki zostaną też wyposażone w nowe zestawy materiałów dydaktycznych.

Piłkarze B klasy zakończyli sezon »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie Ape
W ostania niedzielę października zakończona została jesienna runda w nyskiej B klasie, zwanej też „bendesligą”. W trzech grupach rywalizowały 33 drużyny. Najlepsze z nich to: LZS Jędrzychów (gr. I), LZS Meszno (gr. II) i LZS Wójcice (gr. III). Ten ostatni zespół mistrzostwo jesieni zapewnił sobie dopiero w ostatniej kolejce gromiąc lidera z Maciejowic na jego boisku aż 7-1 i kończąc rozgrywki jako jedyna drużyna bez porażki.

Sparta znów zwycięża »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie Ape
Sparta przedłużyła serię zwycięskich spotkań, a Polonia przerwała passę porażek. Żółte derby gminy Otmuchów.
Zdjęć: 1  

Śmierć przenika przez ściany »
Tekst opublikowany 2010-11-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Tlenek węgla - czad, powoduje cichą i bezbolesną śmierć. Gaz jest szczególnie zdradliwy, nie ma zapachu, ani koloru. Na początku dwudziestego wieku Niemcy zastosowali go w pierwszych komorach gazowych.
Zdjęć: 11  

Dzień postaci z bajek »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie aw
Na 5 listopada przypada święto postaci z bajek. Jacy byli Wasi ulubieni bohaterowie?
Zdjęć: 3  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie red.
Koncerty, kino, książki, nordic walking - jest w czym wybierać. Wystarczy wysłać smsa.

Nowe trybuny stadionu »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie paczkow.pl
Remont głównej trybuny paczkowskiego Stadionu Miejskiego dobiega końca. Widownia została nie tylko gruntownie przebudowana, ale przede wszystkim wyposażona w plastikowe krzesełka stadionowe. Teraz obiekt prezentuje się bardzo profesjonalnie i niezwykle estetycznie.

Darmowe parkowanie w Paczkowie »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie paczkow.pl
Od 1 listopada 2010 r. Strefa Płatnego Parkowania w Paczkowie nie funkcjonuje na dotychczasowych zasadach parkowanie w centrum naszego miasta.

Zainwestowałeś w fundusze akcji? Dobrze zrobiłeś »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Po raz kolejny inwestorzy trzymający gotówkę w funduszach inwestycyjnych zacierają ręce. Pod warunkiem, że zainwestowali w fundusze akcji.

Dziś Hubertus »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie dp
Myśliwi, leśnicy i jeźdźcy też mają swoje święto, to Hubertus, który obchodzony jest właśnie dzisiaj.
Zdjęć: 3  

Tragedia polskich alpinistów »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie dp
Tragedia polskich alpinistów na Grossgloeckner, w austriackich Alpach. Ojciec z dwójką swoich synów i ich znajomym chcieli pokonać górę lodową. Niestety pogoda zmieniła się na gorsze.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Sobota 17 kwietnia 2021
Imieniny
Anicety, Klary, Rudolfina

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości


OtoPaczkow.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl