Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

powiat nyski
Sparta Paczków zdziesiątkowana

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Sparta Paczków zdziesiątkowana kontuzjami i odejściem trzech podstawowych zawodników, nie może na razie odzyskać formy

Już dwa tygodnie toczą mistrzowskie boje nyskie drużyny w IV, V lidze i A klasie. Dobrze wystartowali tylko piłkarze z Otmuchowa i Ścinawy, którzy zdobyli komplet punktów. W drugiej kolejce nasi grali tak: IV liga. Polonia Nysa w meczu w Prudniku z Pogonią do 95 min prowadziła 1-0, dzięki bramce Grzegorza Kuglarza. Przed przerwą Paweł Lepak nie trafił do pustej bramki. W doliczonym czasie za faul nyskiego bramkarza sędzia podyktował karnego i w ten sposób gospodarze uratowali punkt. Szkoda.

Sparta Paczków zdziesiątkowana kontuzjami i odejściem trzech podstawowych zawodników, nie może na razie odzyskać formy z rundy wiosennej i przegrała drugi mecz. Tym razem 2-0 (2-0) w Dobrodzieniu z tamtejszym Startem. Pocieszające jest, iż spartanie (podobnie jak poloniści) w sobotę zaprezentowali się lepiej niż w premierowych meczach.

V liga. Rewelacyjnie rozpoczął rozgrywki beniaminek – LZS Ścinawa Nyska. Po wygraniu u siebie z Kastorem, przywiózł komplet punktów z Ciska, wygrywając 2-0 (0-0) z Victorią. Gole dla ścinawian strzelili Arkadiusz Żegleń i Damian Jarosik. Drugie zwycięstwo odnieśli też odmłodzeni kadrowo Czarni Otmuchów. Mimo, że do przerwy w meczu z LZS Walce przegrywali 0-1, to w drugiej połowie udowodnili swą wyższość bramkami Bartosza Kucharskiego i Arkadiusza Wąchały. Trzeci gol dla Czarnych padł po strzale samobójczym jednego z piłkarzy gości. Aż siedem goli zobaczyli kibice obecni na meczu Kastor Jasienica Górna – Odra Kędzierzyn. Wygrał 4-3 (2-2) Kastor. Zwycięstwo to jest tym cenniejsze, że zespół Jana Pietrzaka przegrywał 1-2 i 2-3. Bramki dla Kastora zdobyli: Jacek Ilasz, Dariusz Ilasz, Mateusz Pietrzak i Michał Smerecki. Pierwszy punkt zdobył drugi beniaminek LZS Hummer Konradowa, który podejmował Naprzód Ujazd Niezdrowice. Spotkanie zaczęło się kiepsko dla konradowian, bowiem po 30 min przegrywali 0-2. Na szczęście jeszcze przed przerwą Paweł Ułasiewicz i Piotr Bułka doprowadzili do remisu.

Po przerwie obu drużynom nie udało się zdobyć gola i ten, stojący na mizernym poziomie mecz, zakończył się sprawiedliwym wynikiem 2-2(2-2). Wiele emocji była w Kałkowie na meczu LZS Kałków – Unia Głuchołazy 3-2(1-0). Gospodarze wygraną zapewnili sobie w ostatniej minucie, po strzale z karnego Piotra Tokarczyka. Wcześnie bramki dla kałkowian zdobyli też P. Tokarczyk i Paweł Siemaszkiewicz. Oba gole dla Unii strzelił Sebastian Dzbanuszek. Jedyną drużyną z nyskiego powiatu, która nie zdobyła jeszcze punktu jest LKS Rusocin. Zespół trenera Tomasza Nowaka oba pierwsze mecze grał znacznie osłabiony kadrowo, bez pięciu podstawowych piłkarzy, którzy nie wrócili jeszcze z urlopów. W niedzielę LKS przegrał u siebie 2-3(1-1) z Unią Krapkowice, która w drugiej połowie dominowała na boisku i gdyby nie dobra postawa w bramce gospodarzy Piotra Leji, mogła odnieść jeszcze wyższe zwycięstwo. Gole dla gospodarzy strzelili Piotr Dańczyszyn i Piotr Bargiel.

A klasa. – Bardzo dobrze spisują się beniaminkowie z Gierałcic i Lipek, którzy z kompletem punktów przewodzą w tabeli. Natomiast bez punktów są drużyny z Burgrabic, Mańkowic i Białej Nyskiej. W Burgrabicach Sudety w meczu z Polonią Przylesie do 75 min prowadziły 2-0, a czasie ostatniego kwadransu dały sobie strzelić aż 4 gole. Odwrotnie było w Gradach, gdzie gospodarze przegrywali 0-2 i zdołali beniaminkowi z Bukowa strzelić 3 bramki. WYNIKI: LZS Gierałcice – Strażak Lipniki 4-2 (1-0); LKS Biała Nyska – LKS Bodzanów 1-5(0-2), bramki: Wieczorek (BN), Bunikowski, Gańdziarowski –po 2, Cieśla (B); Ogrodnik Chróścina – LZS Gryżów 2-2(1-1), bramki dla Gryżowa: Nędzyński, Olszowski; Atom Grądy – LZS Buków 3-2(0-1), bramki: Staszków, Pasternak, Szatanik (A), Pazdur, Wiśniewski (B); Sudety Burgrabice – Polonia Przylesie 2-4(0-0), bramki dla Sudetów: Malara, Hankus; LZS Polski Świętów – Agfa Prusinowice 2-2(1-1), bramki: Teterwak, Greń (PŚ),Pyrdek, Maj (A); Burza Lipki – Orzeł Olszanka 2-1(1-1), bramki dla Burzy: Woźniak, Kowalczyk, LUKS Mańkowice – LZS Kamienica 2-4(0-4), bramki dla LUKS: Pryga – 2.