Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
Dawid Krzyżowski świetny na Mistrzostwach freestyle football w Paryżu

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Dawid wziął udział w Mistrzostwach freestyle football w Paryżu przegrywając jedynie z Japończykiem (Hiro-K) Reprezentował nasz region w koszulce i z banerem "Nysa to ludzie".

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Dawid Krzyżowski świetny na Mistrzostwach freestyle football w Paryżu
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

7 i 8 kwietnia w Paryżu odbył się światowy turniej o nazwie Footstyle CUP. Pierwszego dnia odbyły się eliminacje do gali finałowej. Wzięło w nich udział około 50 zawodników z całego świata. Dawid reprezentował Polskę. W eliminacjach zajął 2 miejsce i dostał się do finałów.

Do finałów kwalifikowało się czterech zawodników, którzy mieli zmierzyć się z wybraną 4-ką ze świata zaproszoną na turniej.

Eliminacje:

- faza grupowa po 4 osoby – wygrał grupę.

- faza pucharowa top 16. Jego przeciwnikiem był Panamczyk - Pena. Wygrał walkę 5-0.

- 1/4 finału. Przeciwnikiem był zawodnik z Francji  - Rachid.Ablg Walka wygrana przez Dawida 4-1

Zawodnicy którzy dostali się do finałów:

1 miejsce. Jase Marlet - Holandia

2 miejsce Dawid Krzyżowski - Polska

3 miejsce Gryffin Berridge - Anglia

4 miejsce Rachid ABLG - Francja

(miejsca przyznano na podstawie punktów bez fazy półfinałowej)

Gala finałowa:

Przeciwnikiem Dawida był Japończyk Hiro-K

Jak się okazało Polak trafił na zwycięzcę turnieju (nie pierwszy raz w swojej karierze - widać takie już jego szczęście) po bardzo wyrównanej walce przegrał 4-1.

Hiro-K zdobył puchar Footstyle Cup.

Wszystkie walki:

filmik z wyjazdu:

Oficjalny film z turnieju:

Mistrzostwa zostały zorganizowane przez najbardziej rozpoznawaną grupę we Freestyle Football na Świecie -"Footstyle" liczącą prawie  milion fanów na YT oraz Facebooku.